L’Angleterre, Ch. I

Tuli juhuslik uitmõte (tänu kalli endise klassikaaslase küsimusele, ole tänatud Signe) kirjutada paar sõna sellest kuidas Inglismaa hetkel välja näeb. Kui ma ei saavuta sellega ka mitte midagi muud, siis vähemalt jääb vast meenutuseks kunagi kauges tulevikus.

Igatahes võib öelda, et Inglismaa kõige kuivema koha kohta tuleb siin liiga palju vihma, ning kui paistab päike siis on see ka liiga tugev. Kunagi pole miski hea ei saaks ka päris öelda, aga päikese kõige suurem probleem on see, et siis lihtsalt ei saa köögis silmi lahti teha kuna kõik kohad peegeldavad vastu. Talvel kui (*if*, not ‘when’) lumi maas on võib olla veel õudsam, sest sel juhul oleks ka aknast välja vaadates igal pool hele läige. Blinded by light on täiesti võimalik reaalsus (kuigi mõnes natuke jäisemas kohas kui Norfolk siiski).

Inimesed on miljon korda sõbralikumad, vähemalt see suurem osa kellega ma seni olen kokku puutunud. Seda pole isegi võimalik kirjeldada sõnadega hästi, aga ma usun, et inimesed, kes on kokku puutunud ise kohaliku eluga, mõistavad seda isegi.

Vaadates kui palju (suhteliselt vähe siiski) siin on International Student’i tuleb suur soov valida placement year ka sellisesse kohta, kus protsentuaalselt on kõige rohkem international’e, ning mitte kohalikke. Kohalikud paistavad kuidagi tavalisemad, kui võrrelda seda piirkondade rägastikku kust inimesed tegelikult UEA’sse kokku on voolanud: oma lühikese siinviibimise jooksul olen saanud tuttavaks soomlase (siin on vist kaks soomlast isegi), leetlase (miljon leetlast igal pool), sakslaste, türklaste, iirlaste ja ka hollandlastega. Minnes Euroopast väljapoole tulevad mängu kohad nagu Hong Kong, Jaapan, Hiina, Pakistan, India, Saudi Araabia, Austraalia, USA, Kanada, Kasahstan. Raskeim mäluharjutus on jätta meelde kõikide inimeste nimed (ning eriti siis kui pead hääldama inglast ühte moodi, türklast teist moodi, jaapanlast kolmandat ning hiinlast neljandat), sest viisakas oleks ikkagi mäletada nii nime kui kui kuidas seda nime öelda.

Üks Introduction Programme’i kõnelejatest oli suhteliselt kindlasti Šotimaalt. Suht kahtlane kuulata, aga purjus iirlast ei ületa miski (ning mu korteris on üks).

Tutvumine jätkub ilmselt samas tempos küll vähemalt nädal aega; Fresher’s Events kestavad vist isegi oktoobri nädalavahetuseni.

Ehk, elu on huvitav.

About the author

Offer Up Your Thoughts...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: